Pogoda United States Of America, Ashburn United States Of America, Ashburn 0°C

Moje Radio Coventry

Strona główna

KONIEC ZASIŁKOWEGO ELDORADO W WIELKIEJ BRYTANII. OGRANICZENIA WCHODZĄ W ŻYCIE!

Lipiec 15
23:22 2013

ograniczenia-zasilki

 

 

 

 

W Wielkiej Brytanii w życie wszedł przepis mający ograniczyć maksymalną, tygodniową kwotę otrzymywaną z zasiłków. Na razie jest to stopniowa implementacja, ale do 30 września zostanie nim objęty cały kraj. 

Rodziny i samotni rodzice będą otrzymywać tygodniowo maksymalnie 500 funtów. Osoby samotne – 350. Ograniczenie to jest częścią rządowej reformy zasiłków, największej od 1940 roku.

Świadczenia, które zostały objęte limitem, to m.in. zasiłek dla poszukujących pracy, na dzieci, housing benefit, dodatki do dochodów. Nie jest stosowany w przypadku osób, które otrzymują zasiłek dla niepełnosprawnych.

Architektem zmian jest Iain Duncan Smith, który jest ministrem pracy i emerytur. Jego zdaniem obecny poziom pomocy zniechęca do poszukiwania zatrudnienia, gdyż bardziej opłacalne jest życie na zasiłku. „Limit ten przywraca sprawiedliwość w kwestii świadczeń socjalnych. Podatnicy mogą być pewni, że ich pieniądze nie będą marnowane” – mówi Smith. Krytycy takiego rozwiązania uważają, że nie uwzględnia ono trudności związanych ze znalezieniem pracy oraz regionalnych uwarunkowań.

Przedstawiciele National Housing Federation są zdania, że limit ten nie ma racji bytu w Londynie i południowo-wschodniej Anglii, gdzie koszty utrzymania są wyższe. Dlatego domagają się, by housing benefit nie był uwzględniany w rozliczeniu.Ograniczenie na razie nie wejdzie w życie w Irlandii Północnej. Do tej pory, od kwietnia, testowane było w czterech londyńskich dzielnicach – Haringey, Enfield, Croydon oraz Bromley. Przedstawiciele rządu szacują, że tylko w pierwszym roku obowiązywania nowych przepisów budżet państwa zaoszczędzi 110 mln funtów. Obecnie na pomoc socjalną wydawane jest rocznie 95 mld funtów. Żrudło polemi.uk

Podobne artykuły

0 komentarzy

Brak komentarzy.

Brak komentarzy, czy chcesz dodać komentarz?

Napisz komentarz

Tylko zarejestrowanych użytkowników może komentować.

Przypomnij hasło

Reklamy

Znajdź nas na Facebooku

Sonda

Nowa odsłona strony internetowej
Czy podoba Ci się nowa odsłona strony internetowej?

Kategorie